Savaşı Büyük Ordular Değil İyi Ordular Kazanır.

2018-01-11 11:09:06 K.Alpten 0

Hayat aslında bir algoritmalar bütünüdür.

Allah dünyayı yaratırken en ince ayrıntısına kadar düşünüp yarattığı bu alemde bazılarımız kendini çok büyük görebiliyor. Bazen kalabalık olmak, şirket sahibi olmak, yönetici olmak, çok parası olmak veya güzel bir arabaya sahip olmakta insana aşırı öz güven verebiliyor fakat yerden 1 km yukarı çıkıp aşşağı baktığınızda bırakın yer yüzünde bir yer kaplamayı nokta dahi olmadığımızı gördüğümüzde aslında alemlerin ne kadar büyük bizimse ne kadar küçük olduğumuzu anlıyor olmalıyız.

Bir türlü paylaşamadığımız 510.100.000 km² yüz ölçümü olan dünyada, hırs ve egomuza kaptırdığımız hayatımızı bir türlü huzur içinde yaşayamadığımız gibi başkalarının hayatlarınada burnumuzu sokmayı ihmal etmeyerek bir dünya klasiği halini alan fesatlığı da baş ucu kitabımız yapmış bulunmaktayız.

Tabi bu kadar dış etken varken özgüven patlaması sorunu yaşayanların yanında öz güven eksikliği yaşayanların oranı daha fazla olunca EZEN ve EZİLEN iki taraf oluşması ve bunların aç gözlülüğünden kaynaklanan dünya gelirinin %80 ninin dünyadaki %20 ye ait, dünya gelirinin %20 sininde geri kalan %80 e bölüştürülüyor olması da kaçınılmaz bir son oluyor.

Bir sözün çok açık ifade ettiği gibi “Dünyadaki açlık ve sefaletin nedeni yoksulları doyuramamak değil, zenginleri doyuramamaktır.” olarak kalacak.

Küçük adamların büyük gölgelerinin olduğu şu dönemde güneşin battığını ve tekrar doğduğunda bizde yaşıyor olursak eğer her şeyin değişeceğini unutmamanız dileğimle…