Siteniz Hızlı İse Googlede Üst Sıralarda Yer Alacak

2018-01-20 21:45:41 K.Alpten 0

Google'nin sürekli algoritma değiştirdiğini bilmeyen yoktur. Çoğu zaman seocular için can sıkıcı bir durum olsada bu seferki algoritma mantığı beklenen ve AMP deyimini çıkarttığında ileri görüşlü bütün seocuların tahmin ettiği bir algoritmadır.

Google yakın bir tarihte duyurduğu algoritma değişiklerinden birtanesi ise sitenizin mobil hızı rakiplerinize göre daha iyi ise siteniz aynı anahtar kelimede yarışan veya listelenen siteler içerisinde daha önce çıkartılacak. Bu şu demek siteniz rakiplerinizden hızlı ise mobildeki google sıranız yükselecek ve gösterimleriniz artacak demektir. 

Ajansımızda yaptığımız analizlerde gördüğümüz tek bir şey var; sitelere masa üstü bilgisayarlardan çok, mobil cihazlardan girişler daha fazla. Bu yüzden web sitelerinizin mobil uyumluluğu ve müşteri/ziyaretçinize kaliteli içeriğin yanı sıra hızlı ve kullanıcı deneyimi konusunda başarılı bir sitede sunmanız gerkiyor.

Google kullanıcıların basit bir arayüze sahip hızlı ve kaliteli içerikler üreten sitelerden birine sahip olduğunuz sürece sizi üst sıralara taşımaya devam edecektir.